Archive for Duben, 2014

Dub 28

Jak bylo zmíněno v několika předešlých zprávách, podpora WIndows XP skončila a jako alternativa se přímo nabízí Linux.

Článek od autorů, kteří jsou přímo zaujati a fungují pouze pod Windows si můžete přečíst zde. Lze tak získat výpověď od uživatele zcela bez zkušeností a kterému nikdo nepomáhal, což možná mnohým z vás napoví, jestli je toto vhodná alternativa k zastaralým Windows XP. (pozn. dnes je již k dispozici novější verze Ubuntu 14.04 LTS)

V případě zájmu mne neváhejte kontaktovat, velmi rád vám budu nápomocen při přeinstalaci OS Windows na OS Linux a také při první konfiguraci.


Technická podpora

posted by ivoh
Dub 23

Byl spuštěn web pro podporu uživatelů na adrese http://podpora.pripojeni.info/
V současné době je plně funkční a z velké části týkající se hlavně klientského rozhraní přeložen do češtiny.
Pokud budete mít tedy jakýkoli problém, neváhejte se požádat o pomoc touto cestou.Po sobotní změně poskytovatele připojení, se kterou byly také změněny veřejné IP adresy, pomocí kterých se v síti internet identifikujete, bylo zaznamenáno několik případů nefunkčního telefonu/adaptéru pro voip (telefonování-pevná linka přes internet). Problém je v tom, že u některých poskytovatelů voip služeb zůstalo „viset“ spojení pod starou IP adresou. Možností jak toto řešit je několik.

1) Restart zařízení (telefon, telefonní adaptér) pomocí odpojení a zapojení napájení.

2) Počkat než u poskytovatele vyprší limit nastavený pro udržování spojení.

3) V nastavení zařízení změnit port pro připojení (standardně 5060 pro sip) na nějaký jiný (např. 5061, 5062 a jiné)

Zatím ve 100% případů pomohl bod 3.

Pokud i přesto budete mít problémy se spojením, kontaktujte mne.


Dub 19

Dnešní úprava spoje v Ostravě je u konce a vše by mělo být funkční. Došlo ke změně poskytovatele služeb a s tím souvisí i změna veřejných IP adres. Nové veřejné IP adresy jsou 86.49.172.0. Běžného provozu se tato změna netýká, nicméně ti, kteří využívají služeb spojených s těmito adresami (web, mail a pod. zde na serveru) tuto změnu zaznamenají. Jmenné záznamy jsou na nové adresy opraveny, nicméně může jistou dobu trvat než k provedení změny dojde gobálně v internetu. Proto můžete zaznamenat dočasný výpadek služby. Zda je již vše v pořádku si můžete ověřit příkazem ping na adresu vašeho webu (napr. www.pripojeni.info) a pokud jste připojeni k internetu mimo síť AP Lhotka, měli byste dostat odezvu z adresy z rozsahu uvedeného výše. V případě dotazů jsem vám k dispozici.


Windows XP a banky

posted by ivoh
Dub 16

Podle serveru aktualne.cz nebudou banky nést zodpovědnost za chyby způsobené přístupem do internetového bankovnictví z operačního systému Windows XP.

http://zpravy.aktualne.cz/finance/windows-xp-internetove-bankovnictvi/r~db069b04be5811e3ac680025900fea04/

Pokud tento systém používáte, zvažte změnu. Více viz předchozí zpráva z 26.3.2014


Dub 16

Z důvodu přepojování a optimalizace na páteřním bodě v Ostravě mohou být výpadky a omezení rychlosti, které ovlivní dostupnost služeb.

Práce jsou plánovány na 19.4.2014 v čase 7:00 – 12:00.

Omlouvám se vám za způsobené potíže a děkuji za pochopení.